www.RaqiQirinxhi.com

www.RaqiQirinxhi.com
 
ForumForum  CalendarCalendar  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimi  

Share | 
 

 Rezultatet dhe Informacione, World Cup Germany 2006

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
Albanian_boy
Agjent
Agjent
avatar

Male
Numri i postimeve : 25
Age : 30
Vendndodhja : Boston
Profesioni : College Student
Registration date : 23/06/2006

MesazhTitulli: Rezultatet dhe Informacione, World Cup Germany 2006   Sat 24 Jun - 11:49

Mbas surprizave te ketij kampionati, 16 skuadrat kualifikuese do vazhdojne te dhurojne surpriza dhe emocione ne ndeshjet ne vijim:

R1 Qershor, 24 Germany vs. Sweden
R2 Qershor, 24 Argentina vs. Mexico
R3 Qershor, 25 England vs. Ecuador
R4 Qershor, 25 Portugal vs. Holland
R5 Qershor, 26 Italy vs. Australia
R6 Qershor, 26 Switzerland vs. Ukraine
R7 Qershor, 27 Brazil vs. Ghana
R8 Qershor, 27 Spain vs. France
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Albanian_boy
Agjent
Agjent
avatar

Male
Numri i postimeve : 25
Age : 30
Vendndodhja : Boston
Profesioni : College Student
Registration date : 23/06/2006

MesazhTitulli: GJERMANI vs SWEDI   Sat 24 Jun - 12:13

FT Germany 2 - 0 Sweden
half-time (2 - 0)DETAJE TE NDESHJES


4' (G) L. Podolski (GOL) [1 - 0]
12'(G) L. Podolski (GOL) [2 - 0]
26'(G) T. Frings *karton i verdhe*
28'(S) T. Lucic *karton i verdhe*
35'(S) T. Lucic *karton i verdhe* - *karton i kuq*
48'(S) M. Jonson *karton i verdhe*
53'(S) H. Larsson (pen.) (gol i anulluar)
78'(S) M. Allback *karton i verdhe*


STATISTIKA: GJERMANI - SUEDI


shots on target : 9 - 1
shots off target : 16 - 3
possession (%) : 59 - 41
corner kicks : 4 - 4
offsides : 4 - 1
fouls : 15 - 21
yellow cards : 1 - 4
red cards : 0 - 1


FORMACIONET:

GJERMANI:


[ 4-4-2 ]
Jens Lehmann
Arne Friedrich
Christoph Metzelder
Per Mertesacker
Philipp Lahm
Bernd Schneider
85' Torsten Frings
Michael Ballack
72' Bastian Schweinsteiger
Miroslav Klose
74' Lukas Podolski


SUEDI :

[ 4-4-2 ]
Andreas Isaksson
Niclas Alexandersson
Teddy Lucic
Olof Mellberg
Erik Edman
52' Mattias Jonson
Tobias Linderoth
39' Kim Kallstrom
Fredrik Ljungberg
72' Zlatan Ibrahimovic
Henrik LarssonZEVENDESIME : GJERMANI - SUEDI


72' Tim Borowski 39' Petter Hansson
74' Oliver Neuville 52' Christian Wilhelmsson
85' Sebastian Kehl 72' Marcus Allback
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Albanian_boy
Agjent
Agjent
avatar

Male
Numri i postimeve : 25
Age : 30
Vendndodhja : Boston
Profesioni : College Student
Registration date : 23/06/2006

MesazhTitulli: Argjentine vs Meksike   Sat 24 Jun - 16:00

AET Argentina 2 - 1 Mexico
half-time (1 - 1)


DETAJE TE NDESHJES:


6' (M) [0 - 1] R. Marquez
10'(A) H. Crespo [1 - 1]
45'(A) G. Heinze *karton i verdhe*
69'(M) R. Marquez *karton i verdhe*
82'(M) J.A. Castro *karton i verdhe*
98'(A) M. Rodriguez [2 - 1]
112'(A) J.P. Sorin *karton i verdhe*
118'(M) G. Torrado *karton i verdhe*
119'(M) J.F. Fonseca *karton i verdhe*


STATISTIKA: ARGJENTINE - MEKSIKE


shots on target : 5 - 2
shots off target : 5 - 9
possession (%) : 53 - 47
corner kicks : 6 - 5
offsides : 8 - 2
fouls : 22 - 28
yellow cards : 2 - 4
red cards : 0 - 0


COACH :

ARGJENTINA


Jose Pekerman

MEKSIKA

Ricardo La Volpe
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Albanian_boy
Agjent
Agjent
avatar

Male
Numri i postimeve : 25
Age : 30
Vendndodhja : Boston
Profesioni : College Student
Registration date : 23/06/2006

MesazhTitulli: Re: Rezultatet dhe Informacione, World Cup Germany 2006   Wed 28 Jun - 8:14

FT Angli 1 - 0 Ekuador
half-time (0 - 0)DETAJE TE NDESHJES :

18' (A) J. Terry (karton i verdhe)

24' (E) L.A. Valencia (karton i verdhe)

37' (E) C. Tenorio (karon i verdhe)

60' (A) D. Beckham [1 - 0]

67' (E) U.D.L. Cruz (karton i verdhe)

78' (A) P. Robinson (karton i verdhe)

82' (A) J. Carragher (karton i verdhe)

STATISTIKA : ANGLI - EKUADOR

shots on target : 4 - 1
shots off target : 4 - 5
possession (%) : 54 - 46
corner kicks : 5 - 7
offsides : 3 - 6
fouls : 13 - 24
yellow cards : 3 - 3
red cards : 0 - 0

COACH :

Angli:
Sven Goran Eriksson

Ekuador:
Luis Suarez
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
OniAlb
WebMASTER
WebMASTER
avatar

Male
Numri i postimeve : 132
Age : 31
Vendndodhja : Here ketu here atje...por me shume atje...
Profesioni : Juridiks
Registration date : 18/06/2006

MesazhTitulli: Re: Rezultatet dhe Informacione, World Cup Germany 2006   Wed 28 Jun - 8:34

Barvo Albanian Boy bravo ...po ti nuk na ke thene me ke skuader je...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.RaqiQirinxhi.com
Albanian_boy
Agjent
Agjent
avatar

Male
Numri i postimeve : 25
Age : 30
Vendndodhja : Boston
Profesioni : College Student
Registration date : 23/06/2006

MesazhTitulli: Re: Rezultatet dhe Informacione, World Cup Germany 2006   Wed 28 Jun - 12:23

FT Portugali 1 - 0 Hollande
half-time (1 - 0)


DETAJE TE NDESHJES :


2' (H) M.v. Bommel (karton i verdhe)
7' (H) K. Boulahrouz (karton i verdhe)
20' (P) Maniche (karton i verdhe)
23' (P) Maniche [1 - 0]
31' (P) Costinha (karton i verdhe)
45' (P) Costinha (karton i verdhe -- karton i kuq)
50' (P) Petit (karton i verdhe)
59' (H) G.v. Bronckhorst (karton i verdhe)
60' (P) L. Figo (karton i verdhe)
63' (H) K. Boulahrouz (karton i verdhe -- karton i kuq)
73' (P) Deco (H)(karton i verdhe) W. Sneijder (karton i verdhe)
74' (H) R.v.d. Vaart (karton i verdhe)
76' (P) N. Valente (karton i verdhe)
76' (P) Ricardo (karton i verdhe)
78' (P) Deco (karton i verdhe -- karton i kuq)
90' (H) G.v. Bronckhorst (karton i verdhe -- karton i kuq)


STATISTIKA : PORTUGALI - HOLLANDE

shots on target : 5 - 7
shots off target : 4 - 12
possession (%) : 39 - 61
corner kicks : 3 - 5
offsides : 4 - 2
fouls : 10 - 15
yellow cards : 9 - 7
red cards : 2 -2:

COACH:

PORTUGALI

Luiz Felipe Scolari

HOLLANDE
Marco van Basten
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Albanian_boy
Agjent
Agjent
avatar

Male
Numri i postimeve : 25
Age : 30
Vendndodhja : Boston
Profesioni : College Student
Registration date : 23/06/2006

MesazhTitulli: Re: Rezultatet dhe Informacione, World Cup Germany 2006   Wed 28 Jun - 12:32

FT Itali 1 - 0 Australi
half-time (0 - 0)


DETAJE TE NDESHJES :

23' (A) V. Grella (karton i verdhe)
29' (I) F. Grosso (karton i verdhe)
49' (A) T. Cahill (karton i verdhe)
51' (I) M. Materazzi (karton i kuq)
61' (A) L. Wilkshire (karton i verdhe)
89' (I) G. Gattuso (karton i verdhe)
90' (I) F. Totti (pen.) [1 - 0]
90' (I) G. Zambrotta (karton i verdhe):

STATISTIKA : ITALI -- AUSTRALI

shots on target : 4 - 4
shots off target : 6 - 5
possession (%) : 43 - 57
corner kicks : 2 - 2
offsides : 2 - 2
fouls : 17 - 26
yellow cards : 3 - 3
red cards : 1 - 0

COACH :

ITALI:

Marcello Lippi

AUSTRALI:
Guus Hiddink
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Albanian_boy
Agjent
Agjent
avatar

Male
Numri i postimeve : 25
Age : 30
Vendndodhja : Boston
Profesioni : College Student
Registration date : 23/06/2006

MesazhTitulli: Re: Rezultatet dhe Informacione, World Cup Germany 2006   Wed 28 Jun - 12:38

AET Switzerland 0 - 3 Ukraine *
half-time (0 - 0)
penalty shoot-out (0 - 3)

DETAJE TE NDESHJES:

59' (S) T. Barnetta (karton i verdhe)

PENALLTI:

M. Streller [0 - 0] A. Shevchenko
T. Barnetta [0 - 1] A. Milevsky
R. Cabanas [0 - 2] S. Rebrov
[0 - 3] O. Gusev


STATISTIKA: SWITZERLAND -- UKRAINE

shots on target : 4 - 1
shots off target : 6 - 8
possession (%) : 56 - 44
corner kicks : 5 - 6
offsides : 0 - 1
fouls : 24 - 20
yellow cards : 1 - 0
red cards : 0 - 0

COACH:

SWITZERLAND:

Koebi Kuhn

UKRAINE:
Oleg Blokhin
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Albanian_boy
Agjent
Agjent
avatar

Male
Numri i postimeve : 25
Age : 30
Vendndodhja : Boston
Profesioni : College Student
Registration date : 23/06/2006

MesazhTitulli: Re: Rezultatet dhe Informacione, World Cup Germany 2006   Sun 2 Jul - 9:10

FT Brazil 3 - 0 Ghana
half-time (2 - 0)


DETAJE TE NDESHJES :

5' Ronaldo [1 - 0]
7' S. Appiah (karton i verdhe)
11' S.A. Muntari (karton i verdhe)
13' Adriano (karton i verdhe)
29' J. Pantsil (karton i verdhe)
38' E. Addo (karton i verdhe)
44' Juan (karton i verdhe)
45' Adriano [2 - 0]
48' A. Gyan (karton i verdhe)
81' A. Gyan (karton i verdhe - karton i kuq)
84' Z. Roberto [3 - 0]

STATISTIKA : BRAZIL -- GHANA

shots on target : 10 - 7
shots off target : 1 - 11
possession (%) : 51 - 49
corner kicks : 3 - 4
offsides : 5 - 4
fouls : 18 - 24
yellow cards : 2 - 6
red cards : 0 - 1

COACH :

BRAZIL:

Carlos Alberto Parreira

GHANA:
Ratomir Dujkovic
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Albanian_boy
Agjent
Agjent
avatar

Male
Numri i postimeve : 25
Age : 30
Vendndodhja : Boston
Profesioni : College Student
Registration date : 23/06/2006

MesazhTitulli: Re: Rezultatet dhe Informacione, World Cup Germany 2006   Fri 7 Jul - 20:02

FT Spanje 1 - 3 France
half-time (1 - 1)


DETAJE TE NDESHJES:

27' (S) D. Villa (pen.) [1 - 0]
41' (F) [1 - 1] F. Ribery
68' (F) P. Vieira (karton i verdhe)
82' (S) C. Puyol (karton i verdhe)
83' (F) [1 - 2] P. Vieira
87' (F) F. Ribery (karton i verdhe)
90' (F) [1 - 3] Z. Zidane
90' (F) Z. Zidane (karton i verdhe)


STATISTIKA TE NDESHJES : SPANJE -- FRANCE

shots on target : 2 - 5
shots off target : 3 - 3
possession (%) : 61 - 39
corner kicks : 8 - 5
offsides : 2 - 8
fouls : 29 - 23
yellow cards : 1 - 3
red cards : 0 - 0

COACH :
SPANJE


Luis Aragones

FRANCE

Raymond Domenech
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Albanian_boy
Agjent
Agjent
avatar

Male
Numri i postimeve : 25
Age : 30
Vendndodhja : Boston
Profesioni : College Student
Registration date : 23/06/2006

MesazhTitulli: Re: Rezultatet dhe Informacione, World Cup Germany 2006   Sun 9 Jul - 7:58

AET Germany * 1 - 1 Argentina
half-time (0 - 0)
PENALLTI (4 - 2)

DETAJE TE NDESHJES:
3' L. Podolski (karton i verdhe)
46' J.P. Sorin (karton i verdhe)
49' [0 - 1] R.F. Ayala
60' J. Mascherano(karton i verdhe)
80' M. Klose [1 - 1]
88' M. Rodriguez (karton i verdhe)
90' D. Odonkor (karton i verdhe)
95' J.R. Cruz(karton i verdhe)
114' A. Friedrich (karton i verdhe)
120' L. Cufre (karton i kuq)

PENALLTI:

O. Neuville [1 - 1] J.R. Cruz
M. Ballack [2 - 1] R.F. Ayala
L. Podolski [3 - 2] M. Rodriguez
T. Borowski [4 - 2] E. Cambiasso

STATISTIKA:

shots on target : 3 - 2
shots off target : 5 - 8
possession (%) : 49 - 51
corner kicks : 4 - 6
offsides : 3 - 3
fouls : 23 - 32
yellow cards : 3 - 4
red cards : 0 - 1

COACH:

GJERMANI

Jurgen Klinsmann

ARGJENTINE
Jose Pekerman
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Albanian_boy
Agjent
Agjent
avatar

Male
Numri i postimeve : 25
Age : 30
Vendndodhja : Boston
Profesioni : College Student
Registration date : 23/06/2006

MesazhTitulli: Re: Rezultatet dhe Informacione, World Cup Germany 2006   Sun 9 Jul - 8:02

FT Italy 3 - 0 Ukraine
half-time (1 - 0)


DETAJE TE NDESHJES:

6' G. Zambrotta [1 - 0]
16' V. Sviderskyi (karton i verdhe)
21' M. Kalinichenko (karton i verdhe)
59' L. Toni [2 - 0]
68' A. Milevsky (karton i verdhe)
69' L. Toni [3 - 0]

STATISTIKA:

shots on target : 6 - 5
shots off target : 3 - 9
possession (%) : 43 - 57
corner kicks : 1 - 3
offsides : 2 - 2
fouls : 15 - 31
yellow cards : 0 - 3
red cards : 0 - 0

COACH:

ITALI

Marcello Lippi

UKRAINE
Oleg Blokhin
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Albanian_boy
Agjent
Agjent
avatar

Male
Numri i postimeve : 25
Age : 30
Vendndodhja : Boston
Profesioni : College Student
Registration date : 23/06/2006

MesazhTitulli: Re: Rezultatet dhe Informacione, World Cup Germany 2006   Sun 9 Jul - 8:07

AET ANGLI 0 - 0 PORTUGALI *
half-time (0 - 0)
PENALLTI (1 - 3)


DETAJE TE NDESHJES:

30'A J. Terry (karton i verdhe)
44'P Petit (karton i verdhe)
62'A W. Rooney (karton i kuq)
107'A O. Hargreaves (karton i verdhe)
110' P R. Carvalho (karton i verdhe)

PENALLTI :

F. Lampard [0 - 1] S. Simao
O. Hargreaves [1 - 1] H. Viana
S. Gerrard [1 - 1] Petit
J. Carragher [1 - 2] H. Postiga
[1 - 3] C. Ronaldo

STATISTIKA:

shots on target : 4 - 8
shots off target : 5 - 11
possession (%) : 42 - 58
corner kicks : 6 - 4
offsides : 0 - 3
fouls : 21 - 9
yellow cards : 2 - 2
red cards : 1 - 0

COACH :

ANGLI:

Sven Goran Eriksson

PORTUGALI:
Luiz Felipe Scolari
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Albanian_boy
Agjent
Agjent
avatar

Male
Numri i postimeve : 25
Age : 30
Vendndodhja : Boston
Profesioni : College Student
Registration date : 23/06/2006

MesazhTitulli: Re: Rezultatet dhe Informacione, World Cup Germany 2006   Sun 9 Jul - 8:11

FT Brazil 0 - 1 France
half-time (0 - 0)

DETAJE TE NDESHJES:

25' Cafu (karton i verdhe) B
45' Juan (karton i verdhe) B
45' Ronaldo (karton i verdhe) B
57' [0 - 1] T. Henry
74' W. Sagnol (karton i verdhe) F
75' Lucio (karton i verdhe) B
87' L. Saha (karton i verdhe) F
88' L. Thuram (karton i verdhe) F

STATISTIKA :

shots on target : 1 - 4
shots off target : 5 - 5
possession (%) : 51 - 49
corner kicks : 5 - 7
offsides : 2 - 5
fouls : 22 - 17
yellow cards : 4 - 3
red cards : 0 - 0

COACH :

BRAZIL:

Carlos Alberto Parreira

FRANCE:
Raymond Domenech
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Albanian_boy
Agjent
Agjent
avatar

Male
Numri i postimeve : 25
Age : 30
Vendndodhja : Boston
Profesioni : College Student
Registration date : 23/06/2006

MesazhTitulli: Re: Rezultatet dhe Informacione, World Cup Germany 2006   Sun 9 Jul - 8:14

AET Germany 0 - 2 Italy
half-time (0 - 0)


DETAJE TE NDESHJES :

40' T. Borowski (karton i verdhe) G
56' C. Metzelder (karton i verdhe) G
90' M. Camoranesi (karton i verdhe) I
119' [0 - 1] F. Grosso
120' [0 - 2] A.D. Piero

STATISTIKA :
shots on target : 2 - 6
shots off target : 11 - 8
possession (%) : 46 - 54
corner kicks : 4 - 12
offsides : 1 - 11
fouls : 21 - 19
yellow cards : 2 - 1
red cards : 0 - 0

COACH:

GJERMANI:

Jurgen Klinsmann

ITALI:

Marcello Lippi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Albanian_boy
Agjent
Agjent
avatar

Male
Numri i postimeve : 25
Age : 30
Vendndodhja : Boston
Profesioni : College Student
Registration date : 23/06/2006

MesazhTitulli: Re: Rezultatet dhe Informacione, World Cup Germany 2006   Sun 9 Jul - 8:23

FT Portugal 0 - 1 France
half-time (0 - 1)


DETAJE TE NDESHJES :

33' [0 - 1] Z. Zidane (pen.)
82' R. Carvalho (karton i verdhe) P
87' L. Saha (karton i kuq) F

STATISTIKA :

shots on target : 4 - 3
shots off target : 6 - 1
possession (%) : 57 - 43
corner kicks : 8 - 3
offsides : 4 - 0
fouls : 18 - 11
yellow cards : 1 - 1
red cards : 0 - 0

COACH :

PORTUGALI:

Luiz Felipe Scolari

FRANCE:
Raymond Domenech
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Albanian_boy
Agjent
Agjent
avatar

Male
Numri i postimeve : 25
Age : 30
Vendndodhja : Boston
Profesioni : College Student
Registration date : 23/06/2006

MesazhTitulli: Re: Rezultatet dhe Informacione, World Cup Germany 2006   Sun 9 Jul - 8:29

Third place play-off Stuttgart
July 8FT Gjermani 3 - 1 Portugali
half-time (0 - 0)


DETAJE TE NDESHJES :

7' T. Frings (karton i verdhe) G
24' R. Costa (karton i verdhe) P
33' Costinha (karton i verdhe) P
56' B. Schweinsteiger [1 - 0]
61' Petit (o.g.) [2 - 0]
P. Ferreira (karton i verdhe) P
78' B. Schweinsteiger [3 - 0]
78' B. Schweinsteiger (karton i verdhe) G
88' [3 - 1] N. Gomes

STATISTIKA :

shots on target : 4 - 6
shots off target : 7 - 5
possession (%) : 42 - 58
corner kicks : 2 - 7
offsides : 1 - 2
fouls : 15 - 15
yellow cards : 2 - 3
red cards : 0 - 0

COACH:

GJERMANI:

Jurgen Klinsmann

PORTUGALI:
Luiz Felipe Scolari
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Rezultatet dhe Informacione, World Cup Germany 2006   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Rezultatet dhe Informacione, World Cup Germany 2006
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.RaqiQirinxhi.com :: Sport :: Futboll Boteror-
Kėrce tek: