www.RaqiQirinxhi.com

www.RaqiQirinxhi.com
 
ForumForum  CalendarCalendar  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimi  

Share | 
 

 barcoleta dhe batuta

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
viola
Antar i Ri
Antar i Ri


Female
Numri i postimeve : 5
Age : 33
Vendndodhja : itali
Profesioni : studente
Registration date : 24/09/2006

MesazhTitulli: barcoleta dhe batuta   Sun 24 Sep - 20:23

Laughing jeni te ftuar te shkruani barcoleta dhe cdo gje qe ju ben per te qeshur
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Vasjan Golka
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 147
Age : 32
Vendndodhja : On-line......
Profesioni : Ing. INFORMATIK
Registration date : 22/06/2006

MesazhTitulli: Te forta   Tue 26 Sep - 6:21

Ngren mėsuesja Benin nė mėsim dhe i thotė : Sa bejne 5 plus 2 ? Shtatė mėsuese . Sa bėjnė 4 plus 8 ?.12 mėsuese. Arben ju po numėroni me gishta ,pa futini duart nė xhepa. Tani mė thuaj sa bėjnė 5 plus 5 ?11 mėsuese .Shiko se po tė del dicka tepėr Arben. Po vetė mė the futi duart nė xhepa mėsuese.

Takohen dy shoqe nė stacionin e autobuzit pas shumė kohėsh dhe pasi pėrshėndeten i thotė njėra : A jeni fejuar ? Jo ia kthen tjetra .Po ēfar po prisni ? Autobuzin .

Njė familje ishte ngushtė pėr banesė konkretisht kish dy dhoma ,nė njėrėn flinte gruaja me fėmijėt dhe tjetrėn e pėrdornin si dhomė pritje dhe nė tė flinte edhe i zoti i shtėpisė.Njė ditė i vjen njė mysafir i cili bėhet kurioz dhe pyet tė zotin e shtėpisė: Mė falni po si ia bėni pėr tė fjetur me gruan? Kur dua tė flej me gruan fėrshkėllej ..Po mirė kur doni Ju fėrshkėlleni, po kur don gruaja si ia bėni? Kur don gruaja vjen dhe thotė: A fėrshkėlleve Ti, apo mė bėne veshet Mua?

Dy femra ,njėra nė moshė tė thyer dhe tjetra nuse e re donin tė shkonin nė fshatin Vrinė, por nuk e shqiptonin tamam emrin e fshatit dhe i thonin vrimė.Nejse ,i dalin pėrpara njė makine dhe hipin nė tė .Rrugės siē edhe e kanė gratė,nusja gjithė merak i thonte shoferit:Aman shofer kur tė shkosh tek vrima mbaje . Shoferi ,ia kthente po moj nuse po .Mirpo nusja nuk pushonte ,mė nė fund shoferi i mėrzitur ia ktheu:Nuse mos mė thuaj mė se po arrita gjer tek vrima se mbaj dot.

Pyet profesori njė nxėnės:Si quheni? Moisi i pėrgjigjet nxėnėsi.Emėr i bukur thotė profesori,nga Bibla. Jo jam nga Mirdita, ia kthen nxėnėsi.

Dy policė shkojnė me njė femėr e cila pėrpara sė tė vazhdonin punė u dha nga njė prezervativ .Policėt pyetėn se ēfar ishte? Ajo u tha se duhej pėr tė mos ngelur ajo me barrė.Pas dy ditėsh u takuan policėt dhe njėri prej tyre thotė: Nė daē tė ngeli shtatzėnė nė daē jo, unė do e heq se plasa.

Njė person hipėn nė urban dhe po pinte cigare,i vjen fatorinoja dhe i thotė: More shok po a nuk e shihni tabelėn qė thotė:Shok qytetar mos pini duhan. E shoh mi e shoh po ajo nuk thotė pėr mua se unė jom katunar.

Njė person nga qyteti dėshironte tė martohej nė fshat se gjoja ishin mė tė ndershme fshataret dhe kėshtu bėri .Natėn e parė tė martesės filloi tė pėrdorte krem duke menduar se nusja e tij ish e virgjėr .Kur e pa nusja i tha: ēfar po bėn ? Pse e pėrdor atė ,djemt e fshatit nuk pyesnin fare i fusnin njė pėshtyme dhe mbaronte hesapi.

U jep mėsuesi njė temė hartimi nxėnėsve, Cfar do tė bėje po tė ishe udhėheqės? Tė gjithė po shkruanin vetėm njėri jo.Ti pse nuk shkruan e pyeti mėsuesi?Po pres tė mė vijė sekretarja.

Tanushi pordhi nė klasė dhe gjithė klasa mori erė.Mėsuesja e nxori jashtė ,atėherė Tanushi tha: Tė keqen e mėsueses mua mė nxjerr jashtė tė thith ajėr tė pastėr kurse vetė thith kundėrmimin.

Polici po kruante kokėn sipėr kapeles,njė vajzė e sheh dhe fillon tė qeshė .Pse qesh i thotė polici?Ju po kruanit kokėn sipėr kapeles prandaj.Pse moj ti kur kruan B**ėn i heq pantallonat ia kthen polici.

Njė djalė kthehet nė shtėpi dhe i kish bėrė pantallonat pis pėrpara tek sallkia.E sheh e ėma dhe e pyet se ku i kish bėrė pantallonat ashtu?Po haja akullore dhe mė ra nė pantallona.E ėma qė e shihte fare mirė se nuk ishte gjurmė akulloreje ia kthen :Mir mor bir mir po herė tjetėr kur tė hash akullore hiqi pantallonat.

Babai i thotė tė birit:Po e rrahe edhe njė herė motrėn do tė detyroj qė tė flesh pa ngrėnė darkė.
Faleminderit Baba herė tjetėr do ta rrah pas darke.

Dy psikopatė po bisedonin i thotė njėri : A mund tė ecėsh nė rrugėn qė le tymi i cigares?Pse ore budalla jam unė po sikur tė shuhet cigarja cfar tė bėj unė.

Njė psikopat po bėnte shurrėn nga dritarja e dhomes sė tij ,poshtė po kalonte mjeku ,atėherė ky e ndėrpret shurrėn, vjen mjeku dhe i thotė: Bravo e ndėrpreve shurrėn kur po kaloja unė .Pse ore mos deshe qė tė mė kapėsh pėr shurre e tė mė hedhėsh poshtė.

Dy tė sėmurė psikik nė spital dėgjojnė zhurmėn e njerėzve qė po bėnin miting nė rrugė dhe vendosin qė edhe ato tė bėjnė miting .Vihen nė radhė njėri pas tjetrit dhe vazhdojnė tė sillen nėpėr dhomė,papritur ai qė ish mbrapa i gjuan me shuplakė tjetrit .Ai kthehet dhe e pyet :Kush gjuajti?Ec or byrazer se nuk e mer vesh kush, miting hesapi.

Miu kish rėnė nė njė fuēi vere dhe po mbytej,ndėrkohe vjen Macja dhe i thotė: Unė tė shpėtoj me kusht qė tė ha pasi tė tė nxjerr nga fucia. Mirė i thotė Miu vetėm mė shpėto.Por sapo e nxjer nga fuēia miu ikėn dhe Macja ankohet tek Luani pėr rrengun qė i kish punuar Miu.A ėshtė e vėrtetė kjo i drejtohet Luani Miut? Nuk mbaj men thotė Miu kam qenė i dehur.

Kthehet Beni nė shtėpi dhe i gėzuar i thotė tė Atit: Babi sot kam marė 10 nė provimin e Gjeografisė.Shumė mirė Beni ,pa mė thuaj ku bie Franca?Nė faqen 42 Babi.

Njė person po u tregonte shokėve tė tij se si kish luftuar nė njė betejė : Armiqtė ishin shumė dhe unė vetėm shtija bam kėndej e bam andej.Po mir more i thotė njėri ,po pėr ta mbushur nuk e mbushje ndonjėherė Ti ? E kush kish kohė me e mbushur ore byrazer atje bėhej nami.

Tre persona arrijnė tek stacioni i trenit por treni ish nisur .Vrapojnė dhe dy tė parėt arrijnė tė hipin nė ecje e sipėr ,ndėrsa i treti nuk arrin tė hipė por fillon tė qeshė me tė madhe .I thotė njė kalimtar: Mė falni por Ju nuk duhet tė qeshni se nuk arritėt tė hipni nė tren ndėrsa shokėt po .E si tė mos qesh kur ai qė duhet tė hipte nė tren jam unė ,se ato tė dy vetėm sa do tė mė pėrcillnin Mua .

Ne kohėn e Monizmit servilizmi ndaj eprorėve ish mė se i nevoishėm, njė ditė njė drejtor i njė ndėrmarreje po tregonte mes punėtorėve disa ndodhi gjoja gazmore por qė nė fakt nuk kishin pikėn e humorit .Megjithatė punėtorėt qeshnin ,njėri nuk po qeshte dhe kur e pyeti drejtori pėrse nuk qeshte? Tha :Unė s'jam punėtor i kėsaj ndėrmarreje . Martohet njė person dhe natėn e parė tė martesės e pyet Nusen :Tė kuj janė sytė ? Sytė janė tė Tutė .Tė kuj janė Buzėt ?Buzėt janė tė Tuat . E kuj ėshtė B*tha? Nusja hesht se po i vinte zor tė pėrmendte njė emėr tė tillė .Dhėndėrri e ngren mė shumė zėrin ,atėherė njė nga miqtė qė po flinte matanė thėrret :Amani ore a ka ndonjė qė i del pėr t'zot asaj B*the se na la tėrė natėn pa gjumė.

Njė tufė minjėsh pėr shkak se ishin shtuar shumė kishin vendosur njė ligj qė nuk lejohej tė qėndronin bashkė meshkujt me femrat .Njė mi i dashuruar dilte gjithmonė jshtė territorit tė lejuar dhe takohej me tė dashurėn e tij .Njė ditė tek po dilte e pa njė mi i ri ,dhe i tha nėse nuk mė thua se ku po vete do tė tregoj qė po del jashtė territorit . Po nuk ka ē'tė duhet ty i tha miu i dashuruar ,jo ngulte kėmbė miu i ri ,dua ta di .E mirė po ta them po shkoj tė bėj seks .Do tė vij dhe unė ia priti ai .Po nuk ėshtė punė pėr ty , jo do tė vij se s'bėn ose tregova .Ra nė hall miu dhe e mori .Arritėn tek vėndi i takimit por miushja nuk kish dalė ,kėshtu qė u shtrinė nė njė rreze dielli ,prit e prit kaloi oraro i takimit dhe miu i madh e kuptoi qė miushja s'kish mundur tė dilte dhe i tha miut tė ri :Ec ikim .Ai ia ktheu :Ik ti ik se unė do tė bėj dhe pak seks .

Nė njė konkurs mjekėsie ishin tre mjėkė tė syve . Njė Gjerman njė Italian dhe njė Shqipėtar.Secili kish nga njė pacient me shikim tė dobėt . .Mjekėt do ti bėnin operacion dhe pastaj kush tė shikonte mė mirė na pacientėt mjeku i tij ish fitues .E pyetėn Gjermanin se ē'farė synonte tė arrinte ? Shpresoj qė pacienti im pas ndėrhyrjes tė arrijė tė shohi gjer nė 400 m.Po ju i thanė Italianit ,unė do tė bėj qė pacienti tė shohė gjer nė 500 m.Po ju i thanė Shqipėtarit .Unė do tė bėj qė pacienti tė shohė gjer nė 1000 m.Vazhduan operacinet ,doli gjermani i pari vajti 400 m larg ngriti 2 gishta lart dhe i tha pacientit sa gishta kam ngritur dhe pacienti e gjeti .Doli Italiani dhe ai poi a kish arritur qėllimit .Doli Mjeku Shqipėtar vajti 1000 m larg nxori K***n dhe i tha pacientit.Hė mo shikon gjė ?Shikoj K***n ia kthen ky .Tė tėrė u habitėn me mjeshtėrinė e mjekut Shqiptar.

Nė njė spital nė dhomėn e reanimacionit tė tėrė pacientėt qė hynin nė tė vdisnin nė orėn 9 tė darkės .U bė problem , mė nė fund drejtori i spitalit vendosi tė vėzhgonte nga afėr se ē'ndodhte me pacientėt .Hyri nė dhomėn e reanimacionit dhe po priste .Nė orėn 9 vjen pastruesja heq spinėn e aparatit tė oksigjenit nga korenti dhe vendos nė tė fshesėn me korent .Mbaron pastrimin dhe e vendos prapė spinėn por pacientėt ndėrkohė kishin ndėrruar jetė .

Nė mbledhjen e radhės nė kolektivin e njė spitali tė tėrė mjekėt ,i bėnė vrejtje njė kolegu tė tyre se e ngrinte shumė zėrin me pacientėt .Mjeku bėri autokritikė .Tė nesėrmen nė zyrėn e kėtij mjeku troket njė grua ,mjeku pėrgjigjet por me zė shumė tė ulėt .Hyn gruaja dhe mjeku po me zė tė ulėt i thotė :Zhvishu,(duke patur parasysh qė ajo do tė vizitohej ).Por gruaja nuk e kupton nė tė njėjtin kuptim dhe ia kthen :Po ti pse nuk zhvishesh

Nano si me tė qeshur i thotė njė ditė Gramozit : - Amanet , kur tė vdes , mė hidhni nė det ..- Po pse atje ?- e pyeti Ruēi. Sepse Ilir Meta ėshtė betuar qė do tė hedhė valle mbi varrin tim ...!?

Turp tė kesh ! I thotė i ati Tanit tepėr i nxehur .Unė nė moshėn tėnde nuk kam gėnjyer kurrė Pse nė ēmoshė ke filluar tė gėnjesh ti Babi ?

Njė person po i lutej Zotit : O Zot tėrė jetėn tė jam bindur pa tė kėrkuar asgjė , sot kam nevojė pėr Ty ,jam pa asnjė dysh tė lutem bėj tė mundur tė fitoj ndonjė llotari !. Kaluan ditė e muaj por asgjė atėhėrė plaku i revoltuar thėrret : O Zot kur do tė mė bijė ajo llotari e shkretė ? Nė kėtė moment dėgjon njė zė : Po Ti kur do ta blesh atė tė uruar Biletė ?

Nė njė rrugė kish ndodhur njė aksident ,viktima ish rrethuar nga njerėzit dhe asnjė nuk mund tė afrohej tek viktima . Njė gazetar i interesuar shumė pėr tė parė nga afėr viktimėn thėrret me njė zė tė pėrvajshėm : Ju lutem mė lini tė kaloj , jam i ati i viktimės ! Tėrė njerėzit u hapėn tė ēuditur .Kur u afrua gazetari pa se viktima ish njė Gomar .

Po gjykohej njė prostitutė e bukur ,sepse e ushtronte zanatin e saj nė njė lagje , duke prishur qetėsinė e banorėve .Gjykatėsi e vėshtronte tėrė epsh dhe bėri ē'ėshtė e mundur gjersa e nxori tė pafajėshmė . Por merita i takonte edhe avokatit tė saj mbrojtės , i cili pas dy ditėsh , vendosi ti bėntė njė vizitė klientes sė tij . Bleu njė buqetė me lule dhe , drejt e tek ajo .- Ndoshta ju habit ardhia ime ...? Jo ē'ėshte ajo fjalė ! e ndėrpreu prostituta ,- Jeni vonuar shumė : Gjykatėsi , sekretari dhe dy dėshmitarėt , erdhėn qė atė mbrėmje ...!?

Nuk menduat ndopak pėr babain tuaj , ndėrsa po vidhnit ? Natyrisht , veēse nuk arrita tė gjej ndonjė gjė , qė ti pėlqente atij ...!

Njė person kapi njė fėmijė duke i marrė mollėt qė kishin rėnė nė tokė .E kap pėr veshi dhe i thotė : Ta tregoj me tėt atė , ku e ke Babanė ? Djali thėrret Babi zbrit poshtė se tė kėrkon ky zotėria !

Njė fshatar shikon se njė shofer i kish prishur gardhin e arės me makinėn e tij . E takon shoferin dhe i thotė : Do ti thyej xhamat e makinės , mė ke prishur gardhin - O xhaxha , kij mėndjen ore se e kam blerė 8 milion ! Nuk du tė dij fare , nuk e ke blerė 500 mijė lekė ...!?

Njė shofer shtyp njė gomar , rrotull vėndit tė ngjarjes erdhėn shumė njerėz , ndėrkohė duken edhe Policėt duke ardhur ...- Obobo tha shoferi , erdhėn tė afėrmit e viktimės ...!?

Disa baballarė tė ardhėshėm , nė mes tyre edhe njė avokat , po prisnin gjithė ankth nė koridorin e maternitetit . Njė infermiere i bėn me shenjė njėrit : Urime , djalė ...! Avokati qė po lexonte , hedh gazetėn pėrtokė dhe i indinjuar thėrret : Po ēbėhet kėtu more , kam ardhur dy orė para kėtij e Ju ...!Na falni more zotėri por jo gjithēka nuk mund tė programohet .-ia kthen infermierja .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.Raqiqirinxhi.com
Vasjan Golka
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 147
Age : 32
Vendndodhja : On-line......
Profesioni : Ing. INFORMATIK
Registration date : 22/06/2006

MesazhTitulli: Te forta 2   Tue 26 Sep - 6:22

Shkon Polici tė marė fėmijėn nė kopėsht . Edukatorja e pyet si e ka emrin fėmija ? Ska problem sill njė se prap nesėr kėtu do ta sjell.

Polici sheh njė ujk dhe i gjuan me pistoletė .Ujku kthehet dhe i thotė : A nuk ke faj ti jo ,fajin e kam unė qė nuk tė hėngra kur ishe bari por tė lashė tė bėheshe polic !!!

Kush ėshtė mė naiv se Polici ? Shefi i tij .
Si e bėn shurrėn Polici ? I thotė : Dil se nuk tė bėj gjė .
Ku ėshtė dallimi mes policit dhe shtyllės ? Shtulla ėshtė e ēimentuar nė tokė ,polici nė kokė .

Gjatė njė koktei ,njė grua i afrohet zonjės sė shtėpisė dhe e pyet : Mė falni ,mos dini gjė ku vajti ajo biondia qė na shėrbeu pak mė parė ? Jo , mos doni tė ju shėbejė ndonjė pije tjetėr ? Jo moj jo por po kėrkoj tim shoq .!!!

Dy refugjatė po bisedonin nė njė pijetore nė angli .Njėri i thotė tjetrit qė po i pinte gotat e birrės njėra pas tjetrės .-A e din ti miku im se nga alkoli vdesin ēdo vit 10 000 anglezė ? E ē'mė duhet mua ,unė jam Shqiptar .!!!

Gjygjtari e pyet tė akuzuarin : A ėshtė e vėrtetė i pandehur se e keni goditur viktimėn me paramendim ? Jo zoti gjykatės ,unė e godita me hekur .

Njė katunar i pasur shkon me pushime nė Sarandė .Pasi i kaloi pushimet nė njė hotel pagoi llogarinė dhe nė momentin qė po fuste kuletėn nė xhep ,i drejtohet kamarjeri : Besoj se mua nuk do tė mė harroni ?!!! Katundari duke buzėqeshur me dashamirėsi i tha : Jo nė asnjė mėnyrė do tė ju telefonoj herė pas here .

Ē'farė po bėjnė ato dy miza nė kokėn e atij tullaci ? Po mbahen qė tė mos bien .

Pu ...Pu ēfarė vape , dyzet gradė nėn hije ! E kushtė tha tė rrish nė hije .?!

Nė zyrėn e martesave hyn njė person i shkurtėr i shėmtuar i veshur keq dhe thotė : Dua tė mė gjeni njė nuse tė bukur dhe me shumė para!? Je nė vete i dashur i kthehet njė punonjės , qė tė marė ty njė grua e tillė , duhet tė jetė e ēmėndur .Ska problem le tė jetė e ēmėndur , pėrgjigjet ai qetė .Nuk mė prish punė .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.Raqiqirinxhi.com
Vasjan Golka
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 147
Age : 32
Vendndodhja : On-line......
Profesioni : Ing. INFORMATIK
Registration date : 22/06/2006

MesazhTitulli: Suksesi   Tue 26 Sep - 6:22

Suksesi eshte

Ne moshen 4 vjec sukses eshte te mos shurrosh ne breke

Ne moshen 12 vjec sukses eshte te kesh shoke

Ne moshen 16 vjec sukses eshte te kesh patente shoferi

Ne moshen 20 vjec sukses eshte te besh seks

Ne moshen 35 vjec sukses eshte te kesh paraNe moshen 50 vjec sukses eshte te kesh para

Ne moshen 60 vjec te besh seks

Ne moshen 70 vjec te kesh patente shoferi

Ne moshen 75 vjec te kesh shoke

Ne moshen 80 vjec te mos shurrosh ne breke.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.Raqiqirinxhi.com
Vasjan Golka
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 147
Age : 32
Vendndodhja : On-line......
Profesioni : Ing. INFORMATIK
Registration date : 22/06/2006

MesazhTitulli: Dicka e rasti   Tue 10 Oct - 17:58

A e dini se cfare ben nje jevg(evgjit) para kompjuterit?Rremon ne Recycle Bin
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.Raqiqirinxhi.com
IL-DIAVOLO
Asistent
Asistent


Numri i postimeve : 30
Age : 34
Registration date : 24/10/2006

MesazhTitulli: o plako   Tue 24 Oct - 1:35

sa shume ke shkruajtur sa viola ( e vetmja femer e forumit me sa kam pare une) nuk ka kohe ti lexoje te gjitha....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
eri.z
Asistent
Asistent
avatar

Female
Numri i postimeve : 30
Age : 32
Vendndodhja : Firenze
Registration date : 27/06/2006

MesazhTitulli: Re: barcoleta dhe batuta   Tue 14 Nov - 2:12

hej jam edhe une ketu pavaresisht mungeses sime te gjate jam pjesemarresja femer me aktive e forumit apo jo?????????????
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
IL-DIAVOLO
Asistent
Asistent


Numri i postimeve : 30
Age : 34
Registration date : 24/10/2006

MesazhTitulli: qenka   Thu 16 Nov - 3:26

qenka e vertete eri.
te pershendes perseri
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: barcoleta dhe batuta   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
barcoleta dhe batuta
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.RaqiQirinxhi.com :: Qyfyre e Te tjera :: Shkrime Humoristike-
Kėrce tek: