www.RaqiQirinxhi.com

www.RaqiQirinxhi.com
 
ForumForum  CalendarCalendar  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimi  

Share | 
 

 Universiteti Amerikan ne Bullgari - Mundesi Bursash!

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
OniAlb
WebMASTER
WebMASTER
avatar

Male
Numri i postimeve : 132
Age : 31
Vendndodhja : Here ketu here atje...por me shume atje...
Profesioni : Juridiks
Registration date : 18/06/2006

MesazhTitulli: Universiteti Amerikan ne Bullgari - Mundesi Bursash!   Sat 9 Dec - 3:58

Bursa pėr nė Universitetin Amerikan nė Bullgari

Fondacioni i Shoqėrisė sė Hapur pėr Shqipėrinė – SOROS dhe Universiteti Amerikan i Bullgarisė ftojnė gjithė tė interesuarit tė aplikojnė pėr studime 4 – vjeēare nė Universitetin Amerikan tė Bullgarisė pėr vitin akademik 2007-2008.

DEGĖT qė ofrohen nė kėtė Universitet janė:

Studime Amerikane
Ekonomik
Administrim Biznesi
Informatikė
Anglisht
Histori
Gazetari
Shkenca Politike
Marrėdhėnie Ndėrkombėtare
Studime Europiane
Matematikė

KRITERET

Kandidatėt e interesuar nė momentin e aplikimit duhet qė

Tė jenė nxėnės nė vitin e fundit tė shkollės sė mesmė ose ta kenė pėrfunduar atė.
Tė kenė njohuri shumė tė mira nė gjuhėn angleze (tė folur dhe tė shkruar).
Pėr kėtė qėllim tė gjithė aplikantėt e pėrzgjedhur do t’i nėnshtrohen provimeve TOEFL dhe SAT. Pėr aplikantėt qė nuk e kanė dhėnė TOEFL-in dhe SAT-in deri nė momentin e aplikimit, fondacioni organizon ne fund tė janarit dhe shkurtit njė provim TOEFL-i dhe njė SAT-i institucional pa pagesė.
Aplikantėt duhet tė kenė njė notė mesatare tė lartė tė tri viteve tė kaluara. (minimumi 7.5)


APLIKIMET

Ju mund tė aplikoni online nė faqen e Internetit tė Universitetit: www.aubg.bg . Online mund tė aplikoni deri mė 31 dhjetor 2006.

Gjithashtu, Informacion mė tė hollėsishėm do tė gjeni nė formularėt pėrkatės tė cilėt mund t’i tėrhiqni pranė sekretarisė sė Fondacionit SOROS ose t'i shkarkoni nėpėrmjet linkut:

http://www.aubg.bg/template5.aspx?page=5487&menu=002001003

Pėr mė shumė detaje kontaktoni:
Llazar Jorganxhi, koordinator i bursave
Fondacioni Soros
Rr. Pjetėr Bogdani, nr. 23/1
Tel: +355-4-235856, 248-213
Fax: +355-4-235-855
E-mail: lljorganxhi@osfa.soros.al
web: www.soros.al


Formularėt e plotėsuar sė bashku me dokumentacionin shoqėrues duhet tė dorėzohen nė dy kopje pranė Fondacionit SOROS deri mė datė 22 DHJETOR 2006
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.RaqiQirinxhi.com
 
Universiteti Amerikan ne Bullgari - Mundesi Bursash!
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.RaqiQirinxhi.com :: Drejt Universitetit :: Studjoj Jashte-
Kėrce tek: