www.RaqiQirinxhi.com

www.RaqiQirinxhi.com
 
ForumForum  CalendarCalendar  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimi  

Share | 
 

 Matura Shteterore

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
publictek
Antar i Ri
Antar i Ri


Numri i postimeve : 3
Age : 28
Registration date : 02/02/2007

MesazhTitulli: Matura Shteterore   Mon 5 Feb - 9:48

A mendoni se e gjen veten nxenesi ne kete strukture te re?
A mendoni se Metematika dhe Letersia te kene rolin e te privilegjuarit ne kete provim? (Mos ka ardhur koha te vihen ne dyshim shume "tradita" te shkolles shqiptare?)
A mendoni se ka hapesire per deformimin e rezultateve te Matures Shteterore?
A duhet te penalizohen nxenesit nga rezultatet e ketij provimi?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Dhimiter Keri
Asistent
Asistent
avatar

Male
Numri i postimeve : 42
Age : 30
Vendndodhja : Firenze(pa deshiren time)
Profesioni : student arkitekture
Registration date : 05/12/2006

MesazhTitulli: Re: Matura Shteterore   Mon 5 Feb - 10:47

Per mua qe e kalova njehere kete,nuk mund te mendohej me mire.Ne krahasim me vitet e kaluara kur provimet ishin vetem formalitet,eshte bere nje hap i madh perpara.Keshtu,ne vend qe te vije te recitoje ndonje poezi ose te thoje nje teoreme ne mat,pergjigjesh me shkrim per ate qe ke studiuar gjate viteve.Edhe provimet me zgjedhje,ishin nje persosje.Si ēdo gje edhe ky eksperiment do perfeksionuar.Keto jane vetem detaje te vogla.Provimet e detyruara(per te marre diplomen e pjekurise)eshte bere shume mire qe u lane vetem letersia dhe matematika.

Vjet u be shume zhurme per kete gje sepse shume nxenes qe kishin marre shpesh nota sa per te kaluar radhen ose me hater e kopje,nuk kishin mesuar gjate 4 viteve dhe iu erdhi hidhur.Dhe rezultatet treguan kush kishte mesuar rregullisht dhe kush jo.Per veten time mund te them vetem qe do te doja te kisha patur me shume kohe gjate zhvillimit te provimeve sepse mua mu duk e paket.Kjo ndikoi lehtesisht mund te themi ne rezultatet e mia.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
OniAlb
WebMASTER
WebMASTER
avatar

Male
Numri i postimeve : 132
Age : 31
Vendndodhja : Here ketu here atje...por me shume atje...
Profesioni : Juridiks
Registration date : 18/06/2006

MesazhTitulli: Re: Matura Shteterore   Tue 6 Feb - 7:06

Kjo teme esziston njehere ...

http://raqiqirinxhi.phpbb9.com/Drejt-Universitetit-c4/Provimet-e-Matures-f5.htm

Ju lutem vazhdoni diskutimet ne linkun e mesiperm per te krijuar nje sistem ne forum.

Faleminderit
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.RaqiQirinxhi.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Matura Shteterore   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Matura Shteterore
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.RaqiQirinxhi.com :: Drejt Universitetit :: Provimet e Matures-
Kėrce tek: