www.RaqiQirinxhi.com

www.RaqiQirinxhi.com
 
ForumForum  CalendarCalendar  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimi  

Share | 
 

 Te kopjosh eshte mbijetese

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
publictek
Antar i Ri
Antar i Ri


Numri i postimeve : 3
Age : 28
Registration date : 02/02/2007

MesazhTitulli: Te kopjosh eshte mbijetese   Mon 5 Feb - 9:54

Tregoni pervojat tuaja te te kopjuarit.
pirat
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Dhimiter Keri
Asistent
Asistent
avatar

Male
Numri i postimeve : 42
Age : 30
Vendndodhja : Firenze(pa deshiren time)
Profesioni : student arkitekture
Registration date : 05/12/2006

MesazhTitulli: Re: Te kopjosh eshte mbijetese   Mon 5 Feb - 10:54

Si shume jeni pjekur ju rinia e shkolles dhe doni te mesoni hilet e zanatit.Pastaj rrini se nuk dihet kur iu zene dhe perfundoni keq.Po nejse,gjeja e pare qe duhet te dini eshte se kur kopjon,duhet te jesh i gatshem te vuash pasojat po te zune.Kjo shmanget lehte kur je shume i zoti ose e ke mire me profesoret.E dyta,po te zune,perpiqu ti shmangesh ēdo lloj lidhjeje me kopjen.Fraza me e pelqyer ne kete rast eshte:"PO ĒNE UNE PROFESOR"dhe thuaj emrin e nje shoku.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
OniAlb
WebMASTER
WebMASTER
avatar

Male
Numri i postimeve : 132
Age : 31
Vendndodhja : Here ketu here atje...por me shume atje...
Profesioni : Juridiks
Registration date : 18/06/2006

MesazhTitulli: Re: Te kopjosh eshte mbijetese   Tue 6 Feb - 7:00

Ndersa une do ju trgoja eksperiencat e mia edhe pse te pakta.

Kur te kopjoni duhet te jeni te bindur qe e bene, te krijoni nje sistem kopjimi qe ne shtepi dhe ne rastin me te keq kur tju kapin duhet te dini te thoni "Me Fal" dhe ta justifikoni me situata rethanore si mungaesa e dritave, ditlindja e nje shoku, apo ku di une.

Duhet te dini dhe nje gje qe mesuesit edhe pse behen aq te repte dhe te skandalizuar ne momente kopjimi, jane dhe prinderit tane ne fund te fundit, mjafton ti prekesh pak ne tela dhe te falin.

Mos u ndieni kure ne faj sepse ne te gjithe boten ka nje teknike kopjimi qe vlersohet vertet, nuk e beni vetem ju e kane bere dhe mesuesit tuaj dhe prinderit tuaj, mjafton ta kaloni pa u shqetesuar.

Gjitha keto nuk i thashe qe te mos mesoni he po te mbushni ndonje boshllek per te aritur gjithmone te 10-ta.

(Une p.sh. Kam ne provime mature i zene shume nga takimet dhe kafenete shoqerore, permblodha te gjitha pyetjet e matematikes ne fletushka, mendojeni kisha 56 duhej vleresuar dhe vullneti im) Po mos i thoni njeriu he!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.RaqiQirinxhi.com
Vasjan Golka
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 147
Age : 32
Vendndodhja : On-line......
Profesioni : Ing. INFORMATIK
Registration date : 22/06/2006

MesazhTitulli: Teme e bukur   Tue 6 Feb - 7:20

Kopjet jane art dhe shkence bashke.
Te gjithe kane eksperienca ne kete fushe dhe nuk mund te themi se ka te paster.

Rradhes tjeter do pergatis nje material me taktika te ndryshme thjesht per te shtuar horizontin e lexuesve.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.Raqiqirinxhi.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Te kopjosh eshte mbijetese   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Te kopjosh eshte mbijetese
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.RaqiQirinxhi.com :: Senati i Shkolles :: Gazeta "Lyceum"-
Kėrce tek: