www.RaqiQirinxhi.com

www.RaqiQirinxhi.com
 
ForumForum  CalendarCalendar  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimi  

Share | 
 

 Psikologjia e bankes se fundit

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
publictek
Antar i Ri
Antar i Ri


Numri i postimeve : 3
Age : 28
Registration date : 02/02/2007

MesazhTitulli: Psikologjia e bankes se fundit   Fri 9 Feb - 9:09

Termi i mėsipėrm ėshtė i njohur dhe pėrdoret shpesh prej psikologėve, edukatorėve e prej kujtdo qė ka nge tė merret me arsimin. Pėrdoret pėr tė etiketuar zhurmaxhinjtė, problematikėt, tė pandreqshmit, me njė fjalė atė lloj nxėnėsi, qė shpesh bėhet shkaktar i plakjes sė parakohėshme tė mėsuesve (e qė zakonisht, zė bankat e fundit). Ky lloj nxėnėsi ka problemet, kėnaqėsitė dhe pakėnaqėsitė e veta, si dhe njė kėndvėshtrim tjetėrlloj tė gjėrave, qė rrallė merret parasysh.
Vėshtrimi i jetės shkollore prej bankės sė fundit do tė jetė qėllimi i kėsaj rubrike te gazetes Lyceum. Si duket? Ē’na pėlqen e ē’na vret sytė? Ē’do ndėrruar nė shkollė e ē’do lėnė kėshtu siē ėshtė? Cila do tė ishte shkolla ideale?...
Si pjesė e shoqėrisė shkollore, kemi tė drejtėn e fjalės ;-)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Psikologjia e bankes se fundit
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.RaqiQirinxhi.com :: Senati i Shkolles :: Gazeta "Lyceum"-
Kėrce tek: